mei 2005
terug
Maeyens "slechts" C-finale WB Eton
toegevoegd 30-05-05
Tim Maeyens is op de wereldbeker te Eton niet verder geraakt dan een C-finale .
"Er zijn niet veel excuses Tim deed het, tegen de verwachtingen en tegen de gewoontes in, niet zo goed. Ondanks een goeie reeks, werd de 1/2 finale een heel moeilijke wedstrijd. In de C finale ging hij, ondanks een goed eerste stuk, in de laatste 500 m onderuit." aldus bondscoach Dirk Crois .
In de lichte skiff roeide Jorgen Bauwens een goeie C finale. Deze wereldbeker was voor hem een heel leerrijke ervaring en in alle geval heel belangrijk. Jorgen zal in principe als reserve fungeren voor de 4X LM op het WK te Japan.

Roeien nu ook op Paralympics
toegevoegd 17-05-05
De Paralympics 2008 zullen van 6 tot 17 september 2008 plaatsvinden in Peking. Het roeien zal in China, voor het eerst, als 20e sport op het paralympisch programma staan!

De watersportdag staat weer voor de deur
toegevoegd 17-05-05
Aanstaande zaterdag is het opnieuw zover: Dé WATERSPORTDAG. BLOSO organiseert dan samen met de watersportfederaties en watersportclubs de hoogdag voor het Vlaamse watersportgebeuren. Zeven Vlaamse Roeiclubs zetten die dag hun deuren open voor initiaties en rondleidingen. Het volledige programma is te bekijken op www.watersportdag.be . Radio Donna is mediapartner. Beluister hier de aankondiging

Nationale lichte dubbelvier wint A-finale te Essen
toegevoegd 16-05-05
4xLM Tijdens de eerste wedstrijddag van de kwalitatief hoogstaande Heugelregatta van Essen zorgde de lichtgewichtdubbelvier Vanderfraenen-Gevaert-Libois-Dekeyser voor de Belgische uitschieter. Onze vier landgenoten namen op een overtuigende manier de maat van de nationale teams uit Duitsland en Nederland en wonnen met meer dan drie lengtes
voorsprong. Wouter Vanderfraenen (KR Brugge), Justin Gevaert (KR Brugge), François Libois (RCN Dinant) en Kristof Dekeyser (Gentse RS) staan nu na hun Gentse recordraces en die stunt in Essen wel erg dicht bij een WK-selectie.
In Essen waren de acht Belgische seniores B (jonger dan 23 jaar) aan hun
internationaal debuut toe. Zij losten met een vijfde plaats in de A-finale
de verwachtingen van bondscoach Dirk Crois en van de meeste roeikenners
ruimschoots in. ,,Met een achterstand van zeven seconden op de Duitse
nationale ploeg en minder dan twee lengtes op de Polen zit er duidelijk
muziek in dat achttal. We kunnen nu met een gerust gemoed die ingeslagen weg
verder op gaan. Zoals het er nu naar uit ziet zou er volgend seizoen op het
WK-23 jaar, dat in ons Hazewinkel plaats vindt, wel eens een leuke rol in
het koninginnenummer weggelegd liggen voor het kleine Belgenland.", gniffelt
een tevreden bondscoach Dirk Crois. ( William Defraigne )

Fris de vaarreglementen even op
toegevoegd 12-05-05
Met de lente in het land wordt de roeifrequentie aardig opgedreven. Om problemen op de openbare wateren te vermijden is het goed om even de vaarreglementering op te frissen.
Het volledige reglement lees je
hier

Olympische deelnemers aanwezig in Gent
toegevoegd 08-05-05
Karsten Op de Internationale regatta van KRSG , de grootste in België , heeft vise-olympisch kampioene Ekatarina Karsten de dames skiff gewonnen . Justin Gevaert verbeterde het baanrecord van Wim Van Belleghem in de 1XLM . Minister Freya Vandenbossche reikte de medailles uit aan de 4XW die gewonnen werd door GRS .Foto's bekijken doe je hier . Resultaten worden verwacht .

Trainingstip van de maand mei
toegevoegd 03-05-05 door Loic Helin
Zonder voeding geen prestaties! Zowel competitie- als recreatieroeiers hebben baat bij een optimaal voedingspatroon. Elke prestatie (training, wedstrijd over 2000m, toertocht van 30km,...) vraagt specifieke 'brandstof' en de man met de hamer komt niemand graag tegen. Lees verder.